Tarnobrzeg: Kandydaci Lewicy Razem prezentowali "Nowy Ład Dla Solidarnej Europy"
fot. W. Piasek

Program wyborczy pod hasłem "Nowy Ład Dla Solidarnej Europy" zaprezentowali w Tarnobrzegu kandydaci do Europarlamentu Koalicji Lewica Razem. 

Startujący z pozycji drugiej na podkarpackiej liście Paweł Preneta podkreślał, że ideą lewicowych partii tworzących wspólną koalicję jest mocna integracja europejska uwzględniająca przede wszystkim prawa społeczne i socjalne dla zwykłych obywateli.

Zdaniem Pawła Prenety aktualna polityka w Brukseli koncentruje się głownie na sprawach wspólnego rynku i przywilejach dla przedsiębiorców, zapominając o zwykłych ludziach pracy, emerytach i osobach niepełnosprawnych. Jako główne hasła wyborcze Lewicy Razem Preneta wymieniał podwyższenie płac, obniżenie czynszów, potrzebę budowania mieszkań komunalnych oraz wprowadzenie darmowych leków na receptę. 

Ubiegająca się o mandat europosłanki Agnieszka Itner (z numerem 3 na liście) przekonywała, że pierwszym krokiem do wprowadzenia bezpłatnych leków powinno być "poluzowanie" prawa patentowego, które obecnie daje firmom farmaceutycznym możliwość dowolnego dyktowania cen przez 20 lat. 

Koalicja Razem to jedyna partia lewicowa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tworzą ją Partia Razem, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej. 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 17 Maj, 2019

    Wczoraj przez wybetonowany rynek w Tarnobrzegu przechodziło się parę osób, a w rogu przy Bartoszu stał kolorowy- fioletowy namiot chyba z propagandą. Miasto z Bartoszem żyje spokojnie i solidarnie, woła o spokój i miejsca pracy a nie karmienie propagandą.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj