Od internautów: Podwójne złoto dla ArtDance z RDK
fot. RDK

Taneczna Grupa Reprezentacyjna ArtDance z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście osiągnęła podwójny sukces podczas konkursów tanecznych. Zespół został zdobywcą I miejsca podczas XII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Pszowie oraz I miejsca podczas Festiwalu Tańca „Rytmy Ulicy” w Brzeszczach.

11 maja 2019 roku okazał się szczęśliwym dniem dla młodych tancerek z Grupy Reprezentacyjnej ArtDance. Zespół wystartował tego dnia w XII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie, jak również w Festiwalu Tańca „Rytmy Ulicy” w Ośrodku Kultury w Brzeszczach.

Tancerki zaprezentowały choreografię zatytułowaną „Śpieszmy się kochać ludzi”, dzięki której wywalczyły podwójne złoto. Nagrodzony układ taneczny zespołu został opracowany przez choreografów grupy – Urszulę Surowiec oraz Annę Guzek.

Grupa Reprezentacyjna ArtDance działa w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście od 2014 roku. Zespół bierze czynny udział w licznych konkursach i przeglądach tanecznych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Najważniejsze nagrody zespołu to: I miejsce zdobyte w 2015 roku na Europejskim Festiwalu Sztuki „Pižo a Penda” na Słowacji oraz tytuł Mistrza Polski zdobyty w 2018 roku w Krajowych Mistrzostwach IDO Balet, Modern, Production, Mini Production w Wałbrzychu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj