Spektakl "Lwów, nie oddamy" Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zdobył Grand Prix, czyli Wielką Nagrodę Publiczności 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie. To pierwsze w historii zwycięstwo w międzynarodowym festiwalu teatralnym.

Spektakl w reżyserii Katarzyny Szyngiery to opowieść o współczesnych relacjach polsko-ukraińskich, powstał na podstawie materiału dokumentalnego.

Występują: Dagny Cipora, Oksana Czerkaszyna, Małgorzata Machowska, Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj, Robert Żurek i w roli gitarzysty Jacek Sotomski.

Spektakl miał swoją premierę w sierpniu zeszłego roku podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE, która odbyła się w Rzeszowie. Od razu zdobył uznanie recenzentów i krytyków. Do kwietnia był prezentowany na rzeszowskiej scenie. Następnie twórcy udali się na festiwalowe tournee po kraju.

Spektakl był prezentowany podczas 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Będzie pokazany także podczas 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT w Gdyni i w czerwcu na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu w ramach XII Spotkań Teatralnych Bliscy Nieznajomi.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj