Dorota Dominik: Ofiary pedofilów nie potrafią wymazać z pamięci dramatów sprzed lat
Fot. Archiwum

O konsekwencjach, jakie dla psychiki człowieka niosą traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, mówiła na naszej antenie dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie.

Dorota Dominik odniosła się do przypadków pedofilii w kościele, ujawnionych w filmie dokumentalnym "Tylko nie mów nikomu". Jej zdaniem, ofiary pedofilów nie potrafią wymazać z pamięci osobistych dramatów sprzed lat. "Chodzi nie tylko o sferę fizyczną, ale o oszustwo emocjonalne ze strony osób, którym, jako dzieci, ci ludzie ufali" - wyjaśniła dyrektor rzeszowskiej poradni.

Dorota Dominik odniosła się też do tragicznego wydarzenia w jednej z warszawskich szkół, gdzie 15-latek zabił nożem swojego kolegę. Według naszego eksperta, nauczyciele nie mają narzędzi prawnych, by na co dzień przeciwdziałać zachowaniom agresywnym młodzieży. "Co z tego, że w szkole jest pedagog i psycholog, skoro nie można w żaden sposób zdyscyplinować, a w skrajnych przypadkach usunąć ucznia, który stanowi zagrożenie dla innych dzieci. Nie można na przykład przeszukać takiego młodego człowieka" - dodała.

Nastolatek, który w ostatni piątek śmiertelnie ranił nożem swojego rówieśnika w szkole w Warszawie, trafił do schroniska dla nieletnich. Prowadzenie sprawy zabójstwa sąd rodzinny przekazał prokuraturze.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj