Krośnieńska Biblioteka Publiczna zachęca, by podjąć wyzwanie i zostać mistrzem ortografii. Jest to propozycja dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia powyżej 12 roku życia.

Konkurs odbędzie się 6 i 7 czerwca. Najpierw dla uczniów szkół podstawowych, drugiego dnia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i starszych. W każdej grupie wiekowej zostanie przyznana nagroda główna i wyróżnienia. Krośnieńska Biblioteka Publiczna przyjmuje zgłoszenia do 28 maja.

Treść dyktanda co roku związana jest z historią, zabytkami i przyrodą miasta oraz regionu. W ubiegłym roku, początek tekstu dla uczniów szkół podstawowych brzmiał tak: "Odwiedzajmy nasze rzeki, rzeczułki i strugi. Lubatówkę i Wisłok także uhonorujmy. Widać je przepysznie z farnej wieży. Nurza się w ich wodach strzebla potokowa i jazgarz. Miseczki muszli na mulistej plaży to nie chałupki małży, lecz chatki szczeżui".

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 17 Lip, 2019
  Dopalacze a statystyki
  Dopalacze a statystyki
  Dziewięć osób z Podkarpacia zatruło się w tym roku dopalaczami. W ubiegłym roku było to 52 osób, jedna z nich...
 • 16 Lip, 2019
  13 przejazdów kolejowo-drogowych wyremontowanych
  13 przejazdów kolejowo-drogowych wyremontowanych
  Będzie bezpieczniej na przejazdach kolejowo-drogowych na Podkarpaciu. Zakończył się remont 13 takich miejsc. Dzięki wymianie torów i nawierzchni kierowcy już...
 • 16 Lip, 2019
  Światowa wystawa witraży w Krośnie
  Światowa wystawa witraży w Krośnie
  W Centrum Dziedzictwa Szkła można podziwiać wystawę witraży pochodzących z Derix Glasstudio w Niemczech. Artyści skupieni wokół tej działającej od...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj