Nowe lokum dla RC Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu
fot. W. Piasek

Prace adaptacyjne dodatkowego lokum dla Regionalnego Centrum Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu przekroczyły już półmetek.

Rozbudowa infrastruktury Centrum wynika z dużego zainteresowania jego działalnością. Rocznie odwiedza je 100 tysięcy osób. Oprócz ekspozycji stałych placówka prowadzi szeroką edukację przyrodniczą.

Jej dotychczasowa siedziba zajmuje 150 metrów kwadratowych we wschodnim skrzydle Zamku Dzikowskiego. Nowe pomieszczenia w budynku należącym do Zespołu Pałacowo-Parkowego zwiększą powierzchnię Centrum trzykrotnie. Umożliwi to m.in. rozszerzenie prezentowanych zbiorów, powiększenie pracowni artystycznej, mikroskopowej, biblioteki i czytelni oraz sali prelekcyjnej.

Dotychczasowa sala może pomieścić 20 osób, tymczasem na cieszące się popularnością spotkania w ramach Akademii Przyrodniczej przychodzi ponad 60 osób. Większość z nich słucha wykładów na stojąco z korytarza.

Z założenia tarnobrzeskie muzeum przyrodnicze miało służyć edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej. Oferta Centrum przyciąga jednak coraz więcej ludzi dorosłych i seniorów.

Dodatkowa baza lokalowa ma być gotowa 16 września tego roku. Całkowity koszt adaptacji budynku wyniesie niespełna 1,5 mln. zł., z czego 850 tys. zł. to dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju, w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20120.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 28 Lis, 2020
  Budują chodniki w gminie Głogów
  Budują chodniki w gminie Głogów
  W gminie Głogów Małopolski wzrośnie bezpieczeństwo pieszych. Samorząd buduje chodniki w kilku miejscowościach. Właśnie zakończyła się inwestycja w Pogwizdowie Starym...
 • 27 Lis, 2020
  Podatki w Tarnobrzegu
  Podatki w Tarnobrzegu
  Stawki podatku od nieruchomości dla małych i średnich firm oraz dla właścicieli prywatnych domów i gruntów w Tarnobrzegu pozostaną na dotychczasowym poziomie....
 • 26 Lis, 2020
  Są pieniądze na zakup Kolekcji Dzikowskiej
  Są pieniądze na zakup Kolekcji Dzikowskiej
  Niemal jednomyślnie Rada Miasta Tarnobrzega zdecydowała o zabezpieczeniu 2 mln zł. na pierwszą ratę sfinansowania zakupu Kolekcji Dzikowskiej. Wyasygnowana kwota...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj