Krystyna Skowrońska ma swój honorowy komitet poparcia
fot. R. Adamski

Posłanka Krystyna Skowrońska ma od dziś honorowy komitet poparcia w wyborach do europarlamentu. Parlamentarzystka startuje z drugiego miejsca podkarpackiej listy Koalicji Europejskiej.

W opinii kandydatki - komitet złożony z ekspertów różnych dziedzin w przyszłości powinien przekształcić się w podkarpacką radę konsultacyjną wspierającą pracę na rzecz regionu w parlamencie europejskim. Skowrońska dodała, że "rada miałaby być głosem środowiska naukowego, prawniczego, gospodarczego w sprawach dyrektyw, przepisów i zabiegania o środki z Brukseli".

W komitecie znalazł się profesor Marek Orkisz, były rektor Politechniki Rzeszowskiej. Wskazał on na potrzebę dyskusji m. in.o nowej polityce energetycznej, ale też - o ochronie zdrowia, zrównoważonym rozwoju czy o przyszłości edukacji.

Komitet poparcia Krystyny Skowrońskiej tworzą także: Marta Półtorak - szefowa rzeszowskiej Marmy, Jerzy Posłuszny - rektor WSPiA-Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, Włodzimierz Adamski z Politechniki Warszawskiej oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 13 Maj, 2019

    Czy promowany na tych łamach komitet łącznie z kandydatką płaci na bieżąco abonament RTV?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj