Tomasz Poręba  o eurowyborach i problemie pedofilii
Fot. Roman Adamski

Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się tendencjom federalistycznym w Unii Europejskiej - powiedział w Ropczycach szef sztabu wyborczego PiS, Tomasz Poręba.

Jego zdaniem dążą do tego organizacje o charakterze liberalnym i lewicowym. Stwierdził, że "chciałyby one, żeby był jeden prezydent, jeden premier Unii, jednocześnie bez wpływu krajów członkowskich". Podkarpacki eurodeputowany dodał, że zbliżające się eurowybory określą na wiele lat przyszłość Polski w Europie.

Tomasz Poręba odniósł się także do filmu "Tylko nie mów nikomu" ukazującego problem pedofilii w Kościele. Europoseł podkreślił, że jego formacja wypowiedziała wojnę tym przestępcom seksualnym, wprowadzając tzw. rejestr pedofilów. "To nie ma znaczenia, czy ktoś jest księdzem czy celebrytą" - zaznaczył polityk dodając, że "pedofilia jest zła, obrzydliwa i nie do wybaczenia, ponieważ dotyczy najsłabszych, czyli dzieci".

Podkarpaccy kandydaci PiS do europarlamentu Tomasz Poręba i Krystyna Wróblewska uczestniczyli w spotkaniu z mieszkańcami podczas Dni Otwartych z Funduszami Europejskimi powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj