Fotografia z Sędziszowa nagrodzona w prestiżowym konkursie
Fot. Archiwum prywatne

Urszula Kaczor z Sędziszowa Małopolskiego zdobyła specjalne wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fotografii “CyberFoto” w Częstochowie. Nagrodzone zostało jej zdjęcie zatytułowane “Magic Door”. To fotografia z kolekcji zatytułowanej "Adventures in Wonderland". Każde zdjęcie zostało opatrzone nie tylko tytułem, ale też cytatem z książki "Alicja w Krainie Czarów", która była inspiracją całego projektu artystycznego.

Fotografiom towarzyszą także opisy, aby oglądający mógł razem z autorką przenieść się do tego magicznego świata. Jak sama mówi, na fotografii "Magic Door" chciała ukazać dotychczasowe dążenie do celu, które wytrwałością i pracą naprawdę się opłaciło. Pokonała swój strach i nieśmiałość, dlatego chce otwierać kolejne drzwi, które będą prowadziły do kolejnych wielkich rzeczy.

Na konkurs nadesłano 320 prac 67 autorów, a do wystawy zakwalifikowano 103 fotografie.

Fotografia powstała w sierpniu 2018 roku w Sędziszowie Młp., a towarzyszący jej cytat brzmi "Alicja otworzyła drzwiczki i odkryła, że znajduje się w nim przejście niewiele szersze niż szczurza nora. Uklęknęła i zajrzawszy w głąb przejścia, dostrzegła najpiękniejszy ogród, jaki kiedykolwiek moglibyście zobaczyć".

To największy tego rodzaju konkurs fotograficzny w Polsce, w którym szczególną uwagę skupia się na obróbce komputerowej zdjęć. Organizatorami konkursu jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, a współorganizatorami: Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, Związek Polskich Artystów Fotografii - okręg śląski, Klub Rzeczpospolitej Polskiej oraz Stowarzyszenie Twórców.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj