Wyrok w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba wkrótce
fot. archiwum

Nie ma jeszcze wyroku w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Jest on oskarżony o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 20 tys. zł w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Wyrok spodziewany był dziś, ale Sąd Okręgowy wysłuchał za zamkniętymi drzwiami mów końcowych oskarżenia i obrony, a swój werdykt ogłosi 20 maja.

Jak dowiaduje się Polska Agencja Prasowa, oskarżenie zażądało dla Kiełba 3 lat więzienia, 10-letniego zakazu sprawowania funkcji kierowniczych w administracji publicznej i 20 tys. zł grzywny, natomiast obrona wnioskowała o uniewinnienie.

W czasie pierwszej rozprawy w październiku ub. roku oskarżony – podobnie jak w czasie śledztwa – nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Mówił, że przyjął pieniądze, ale nie była to łapówka, ale pomoc na przyszłą kampanię wyborczą, którą miał zadeklarować sam wręczający pieniądze.

Kiełb mówił, że w dniu, kiedy otrzymał pieniądze, nie miał już wpływu na procedowanie planu zagospodarowania przestrzennego w mieście.

Oskarżony w dniu rozpoczęcia procesu zgodził się na podawanie jego danych osobowych i publikację wizerunku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 14 Lis, 2019
  Antysmogowy happening w Tarnobrzegu
  Antysmogowy happening w Tarnobrzegu
  "Tarnobrzeg kocha dzieci, Tarnobrzeg nie pali śmieci". Pod takim hasłem na Placu Bartosza Głowackiego w tym mieście przebiegała antysmogowa manifestacja....
 • 13 Lis, 2019
  Tarnobrzeskie schronisko prosi o pomoc
  Tarnobrzeskie schronisko prosi o pomoc
  Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "Chrońmy zwierzęta" wstrzymało przyjęcia bezdomnych psów i kotów do schroniska w Machowie. Powodem jest brak miejsca i przekroczenie...
 • 13 Lis, 2019
  Byli wójtowie Komańczy skazani przez sąd
  Byli wójtowie Komańczy skazani przez sąd
  Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz dwuletni zakaz sprawowania funkcji samorządowych. Taki wyrok usłyszeli w Sądzie Rejonowym w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj