Nowy sprzęt w HSW zwiększa możliwości produkcyjne
fot. HSW

Huta Stalowa Wola unowocześnia produkcję. Montowana jest tam jedna z największych w Polsce frezarek bramowych z przejezdnym stołem. Maszyna służy do obróbki wielkogabarytowych elementów produkcyjnych, takich jak: podwozia pojazdów wojskowych i cywilnych, części wagonów i lokomotyw, korpusów silników.

Zakupiony sprzęt o wartości 13,5 miliona zł znacznie zwiększa możliwości produkcyjne HSW konieczne do realizacji bieżących kontraktów. Frezarka bramowa zostanie w pierwszej kolejności wykorzystana do produkcji podwozi gąsienicowych do armatohaubicy Krab. Montaż maszyny i jej uruchomienie planowane jest w lipcu.

Prezes Huty Stalowa Wola Bartłomiej Zając podkreśla, że inwestycje prowadzone w zakładzie budują kompetencje i przewagę konkurencyjną spółki. Huta inwestuje w te obszary działalności, które są unikatowe w skali kraju i Europy i w których ma mocną pozycję. To np. wydział zajmujący się produkcją luf, a także obróbka i wytwarzanie elementów wielkogabarytowych.

W ubiegłym roku w HSW oddano do użytku zrobotyzowane stanowiska spawalnicze oraz laboratorium badań RTG z komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych. Zakończono też budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj