Nowy sprzęt w HSW zwiększa możliwości produkcyjne
fot. HSW

Huta Stalowa Wola unowocześnia produkcję. Montowana jest tam jedna z największych w Polsce frezarek bramowych z przejezdnym stołem. Maszyna służy do obróbki wielkogabarytowych elementów produkcyjnych, takich jak: podwozia pojazdów wojskowych i cywilnych, części wagonów i lokomotyw, korpusów silników.

Zakupiony sprzęt o wartości 13,5 miliona zł znacznie zwiększa możliwości produkcyjne HSW konieczne do realizacji bieżących kontraktów. Frezarka bramowa zostanie w pierwszej kolejności wykorzystana do produkcji podwozi gąsienicowych do armatohaubicy Krab. Montaż maszyny i jej uruchomienie planowane jest w lipcu.

Prezes Huty Stalowa Wola Bartłomiej Zając podkreśla, że inwestycje prowadzone w zakładzie budują kompetencje i przewagę konkurencyjną spółki. Huta inwestuje w te obszary działalności, które są unikatowe w skali kraju i Europy i w których ma mocną pozycję. To np. wydział zajmujący się produkcją luf, a także obróbka i wytwarzanie elementów wielkogabarytowych.

W ubiegłym roku w HSW oddano do użytku zrobotyzowane stanowiska spawalnicze oraz laboratorium badań RTG z komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych. Zakończono też budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj