Rzeszów - Nowy Jork , motocykl łączy miasta
Fot. Sanford Moos

Na Long Island w  Nowym Jorku odbyła się (w nocy naszego czasu) premiera motocykla, który nawiązuje wyglądem do tego miasta i do Rzeszowa. Setki nowojorczyków oglądały  najnowszy produkt customowej rzeszowskiej firmy Game Over Cycles. Zbudowano go na bazie motocykla Harley Davidson Street Bob.

W każdym kole są najsłynniejsze nowojorskie wieżowce oraz 5 sylwetek rzeszowskiego Pomnika Czynu Rewolucyjnego. Filtr powietrza zainspirowany został rzeszowską okrągłą kładką, oparcie ma kształt pylonu Mostu im. T.Mazowieckiego z umieszczonym w nim światłem "stop" w kształcie herbu Rzeszowa, także lusterka są w kształcie krzyża z herbu. Wydech to poziomo ułożony drapacz chmur Chrysler Building, na "pługu" czyli przedniej osłonie silnika, jest wizerunek ruin World Trade Center a cewki zapłonowe ukryto pod kształtem zaczerpniętym ze stacji metra Oculus. Są też grafiki - na baku panoramy Rzeszowa i  Nowego Jorku oraz Most Brookliński a na błotniku Statua Wolności

Wiele elementów motocykla pokrytych zostało 24 karatowym złotem.

Pojazd zamówił były mieszkaniec Podkarpacia, który zrobił karierę w USA. Kupił go dla żony, ale przez najbliższe pół roku motocykl będzie stał w salonie Harleya Davidsona na Broadwayu.

"Odwróciliśmy kolejność , zawsze motocykle przypływają do nas ze Stanów, a teraz my wysyłamy do Stanów" mówi autor koncepcji maszyny, właściciel GOC Stanisław Myszkowski. "To fajne uczucie, gdy motocykl przedstawiający nasze miasto jest do obejrzenia w centrum świata" dodaje.

My sfotografowaliśmy motocykl jeszcze w Rzeszowie , tuż przed zapakowaniem. (fot. J.Jaracz)

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj