Prof. Krzysztof Kukuła: Woda staje się towarem deficytowym
Fot. Marcin Kalita

Żyjemy w czasach, w których woda staje się towarem deficytowym i coraz droższym. Polski bilans wodny jest porównywalny z Egiptem - powiedział na naszej antenie prof. Krzysztof Kukuła, hydrobiolog z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Nasz gość dodaje, że ludzie mając tę świadomość podejmują działania, które deficyt wody pogłębiają. To między innymi regulacje rzek i nieprzemyślane melioracje.

Dodatkowo mamy też do czynienia z coraz częstszymi, skrajnie różnymi zjawiskami pogodowymi, jak na przykład okres suszy i zaraz po niej okres intensywnych opadów, burz i powodzi.

Prof. Krzysztof Kukuła dodaje, że na niektóre zmiany pogodowe człowiek nie ma wpływu, ale tam gdzie może, powinien podejmować takie działania, aby zmian klimatycznych nie pogłębiać.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Lip, 2019
  Na Uniwersytecie o festiwalu
  Na Uniwersytecie o festiwalu
  Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych trwający w Rzeszowie obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji na Uniwersytecie Rzeszowskim przygotowano sympozjum "Co...
 • 23 Lip, 2019
  Polityczny spór o brak leków w aptekach
  Polityczny spór o brak leków w aptekach
  Pacjenci mogą mieć problemy z dostępem do nawet 500 produktów stosowanych przy cukrzycy, nadciśnieniu, chorobach tarczycy, astmie, alergii, przewlekłej obturacyjnej...
 • 23 Lip, 2019
  Cztery nowe radiowozy dla rzeszowskiej policji
  Cztery nowe radiowozy dla rzeszowskiej policji
  Do rzeszowskich policjantów trafiły cztery nowe radiowozy marki Toyota Corolla kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Cena jednego...

1 komentarz

 • Observator 09 Maj, 2019

  Woda źródłem życia. Już dawno temu stała się zasobem deficytowym- w Polsce również. Dlatego niezbędne są obiegi zamknięte i zawroty, retencje z wykorzystaniem wód opadowych i nadzwyczajnych przyborów oraz oszczędności tego cennego dla człowieka surowca.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj