T. Poręba o drogowych i kolejowych inwestycjach na Podkarpaciu
fot. archiwum

Podkarpacie jest regionem o coraz większej dostępności komunikacyjnej - powiedział europoseł PiS Tomasz Poręba szef kampanii PiS w wyborach do PE na konferencji prasowej w Stalowej Woli.

Sytuacja poprawia się dzięki temu, że budujemy drogi, łączniki i obwodnice, że budujemy kolej – podkreślił europoseł, który jest "jedynką" listy Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu.

Poręba dodał, że zobowiązania jakie ogłosił 3 lata temu odnośnie obwodnicy Stalowej Woli czy drogi Via Carpatia są realizowane. Jak dodał, dzięki trwającej modernizacji linii kolejowej Mielec-Dębica na tę trasą wrócą pociągi osobowe. „W Dębicy natomiast powstanie węzeł kolejowy, będzie to swoiste centrum komunikacyjne” – zauważył europoseł.

Przypomniał również, że w 2021 r. przejezdna ma być Via Carpatia na odcinku między Rzeszowem a Lublinem. Poręba zapowiedział, że w przyszłym roku mają być ogłoszone pierwsze przetargi na budowę Via Carpatia na południe od Rzeszowa, w stronę granicy ze Słowacją. „Na te wszystkie projekty są zagwarantowane środki zarówno z budżetu centralnego jak i z budżetu europejskiego” – zapewnił europoseł.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj