Polskie Radio Rzeszów odznaczone przez świętujący 100 lat istnienia PCK
fot. mm

Polskie Radio Rzeszów uhonorowane przez Polski Czerwony Krzyż. Odznaczenie zostało przekazane podczas odbywającej się w Filharmonii Podkarpackiej Gali 100-lecia istnienia PCK.

Jak powiedział wiceprezes podkarpackiego zarządu okręgowego prof. Antoni Olak to podziękowanie za długoletnią i owocną współpracę.

Podczas gali przybliżono historię PCK, wspomniano m.in. o tym, że w Rzeszowie już w 1916 roku istniało przedstawicielstwo Czerwonego Krzyża. Uroczystość po godz. 19:00 zakończy koncert galowy prof. Konstantego Andrzeja Kulki wraz z zespołem. 

Szacunkowa liczba osób działających w ramach wolontariatu tej organizacji wynosi 650 tysięcy osób, na Podkarpaciu jest ich 8 tysięcy. Misją członków jest m.in. promocja honorowego krwiodawstwa, edukacja w zakresie pierwszej pomocy, opieka nad osobami starszymi, czy wspieranie rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 08 Maj, 2019

    Gratulacje dla Podkarpackiego Zarządu z okazji 100-Lecia PCK i odznaczonych. Podziękowania i chwała dla honorowych krwiodawców z Podkarpacia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj