4 i 5 lat pozbawiania wolności za napad na bank w Wojaszówce
fot. archiwum

Sąd Okręgowy w Krośnie podtrzymał dzisiaj wyrok Sądu Rejonowego, na mocy którego dwaj uczestnicy napadu na bank w Wojaszówce zostali skazani na 4 i 5 lat pozbawienia wolności.

20-letni Maciej Z. z gminy Wojaszówka i 34-letni Maciej G. z gminy Tarnowiec prócz kary pozbawienia wolności musza też wpłacić 17 tys. zł nawiązki na rzecz kasjerki banku Barbary C.

Do zdarzenia doszło 22 grudnia 2017 roku w punkcie kasowym banku w centrum Wojaszówki. Maciej Z. wszedł do banku z twarzą zakrytą chustą żądając gotówki. Przerażona kobieta wydała mu prawie 10,5 tys. zł. Napastnik wyskoczył przez okno na zapleczu i uciekł.

Pieniędzmi nie cieszył się zbyt długo. Został zatrzymany przez policję po dwóch godzinach. Jego starszego kolegę - kilka godzin później.

Sąd Rejonowy w Krośnie na początku tego roku uznał, że obydwaj mężczyźni wspólnie dopuścili się rozboju, mimo, iż kasjerkę nienabitym pistoletem pneumatycznym sterroryzował tylko Maciej Z., a Maciej G., zdaniem sądu, namówił młodszego kolegę do zorganizowania napadu.

Wyrok jest prawomocny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 19 Sie, 2019
  Kolejna nagroda dla filmowego "Łukasiewicza"
  Kolejna nagroda dla filmowego "Łukasiewicza"
  Kolejny sukces wyprodukowanego przez krośnieńską telewizję Obiektyw filmu pt. "Łukasiewicz nafciarz romantyk". Dokument opowiadający historię początku przemysłu naftowego na Podkarpaciu,...
 • 14 Sie, 2019
  Krosno pomaga seniorom
  Krosno pomaga seniorom
  250 mieszkańców Krosna, którzy ukończyli 70 rok życia będzie  mogło skorzystać z bonu na rehabilitację. Bony będą wydawane od 19...
 • 14 Sie, 2019
  Anna Ślemp z Krosna. Proza poetycka i pierwszy tomik
  Anna Ślemp z Krosna. Proza poetycka i pierwszy tomik
  Gościem audycji Ślady Pegaza jest Anna Ślemp z Krosna. Autorka tomiku "Nie powiem", absolwentka Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego w...

1 komentarz

 • Walter 08 Maj, 2019

  To zamalo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj