4 i 5 lat pozbawiania wolności za napad na bank w Wojaszówce
fot. archiwum

Sąd Okręgowy w Krośnie podtrzymał dzisiaj wyrok Sądu Rejonowego, na mocy którego dwaj uczestnicy napadu na bank w Wojaszówce zostali skazani na 4 i 5 lat pozbawienia wolności.

20-letni Maciej Z. z gminy Wojaszówka i 34-letni Maciej G. z gminy Tarnowiec prócz kary pozbawienia wolności musza też wpłacić 17 tys. zł nawiązki na rzecz kasjerki banku Barbary C.

Do zdarzenia doszło 22 grudnia 2017 roku w punkcie kasowym banku w centrum Wojaszówki. Maciej Z. wszedł do banku z twarzą zakrytą chustą żądając gotówki. Przerażona kobieta wydała mu prawie 10,5 tys. zł. Napastnik wyskoczył przez okno na zapleczu i uciekł.

Pieniędzmi nie cieszył się zbyt długo. Został zatrzymany przez policję po dwóch godzinach. Jego starszego kolegę - kilka godzin później.

Sąd Rejonowy w Krośnie na początku tego roku uznał, że obydwaj mężczyźni wspólnie dopuścili się rozboju, mimo, iż kasjerkę nienabitym pistoletem pneumatycznym sterroryzował tylko Maciej Z., a Maciej G., zdaniem sądu, namówił młodszego kolegę do zorganizowania napadu.

Wyrok jest prawomocny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 08 Maj, 2019

    To zamalo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj