Europejski Program Ochrony Zdrowia PO
fot. M. Domino

Dodatkowe pieniądze między innymi na ochronę zdrowia, chcą dla Podkarpacia wynegocjować z unijnego budżetu politycy Koalicji Europejskiej. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed Wojewódzkim Szpitalem Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie, posłanka PO Krystyna Skowrońska powiedziała, że to może być około 5,5 miliarda złotych. Pieniądze można przeznaczyć na przykład na kliniczny szpital onkologiczny - sugerowała Skowrońska.

Z kolei Joanna Frydrych powiedziała, że Program Ochrony Zdrowia, jaki przygotowała Koalicja Europejska, poprawi sytuację w polskiej służbie zdrowia. Będą krótsze kolejki do lekarzy specjalistów,  lepszy dostęp do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, powstanie także  Europejski Programu Walki z Rakiem.

Przedstawiciele podkarpackiej Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli cykl tematycznych konferencji przed majowymi wyborami do Europarlamentu. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 07 Maj, 2019

    Z tymi funduszami na służbę zdrowia to jest bicie piany i działanie pod publiczkę przez tzw. PO przed wyborami. Czemu tego nie wynegocjowali rządząc w sposób przeważający i bezwzględny wspólnie z PSL przez osiem lat. Dlatego do kogo te gadki. Ludzie już nie dadzą się nabrać. Logicznie Program Ochrony Zdrowia powinni tworzyć specjaliści z zakresu ochrony zdrowia i medycyny a nie politycy i politykierzy, którzy tak nawiasem mają swoje ośrodki leczenia i przywileje z tym związane.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj