Rozpoczął się maturalny maraton. Dziś język polski [AKTUALIZACJA]
Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego w RzeszowieFot. Marcin Kalita

Egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się tegoroczna matura. Uczniowie mieli do wyboru rozprawkę na temat "Czym jest wolność dla człowieka" na podstawie trzeciej części "Dziadów" Adama Mickiewicza i interpretację wiersza Anny Świrszczyńskiej "Samotność".

Uczniowie z II LO w Rzeszowie mówili nam po wyjściu z sali, że nie mieli większych problemów z napisaniem rozprawki, choć niektórzy obawiali się, czy dobrze zinterpretowali temat. Nie sprawdziły się przedegzaminacyjne typowania dotyczące nawiązań w treści do "Wesela" Wyspiańskiego, czy literatury wojennej. Egzamin trwał 170 minut.

W kilku szkołach naszego regionu, test rozpoczął się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem, z powodu maili z informacjami o podłożeniu ładunków wybuchowych. Po przeszukaniu placówek przez policję, egzamin odbył się bez zakłóceń. Jak powiedział TVP Info rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka, w całym kraju mailową informację o zagrożeniu otrzymała część szkół. Nigdzie nie było konieczności ewakuacji uczniów.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Kliknij aby powiększyć fotografię DSC06675 1.JPG
Maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
Kliknij aby powiększyć fotografię DSC_0125.JPG
Kliknij aby powiększyć fotografię DSC_0127.JPG
Kliknij aby powiększyć fotografię DSC_0130.JPG
Kliknij aby powiększyć fotografię DSC_0132.JPG

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy?kliknij tutaj