Iwański najlepszym baloniarzem podczas zawodów w Krośnie
fot. mm

Arkadiusz Iwański "wylatał" w Krośnie pierwsze miejsce w XX Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych.

Wczoraj (sobota 04.05) w godzinach porannych zawodnicy wylecieli z lotniska w kierunku Korczyny i Czarnorzek. Popołudniu pogoda nie dopisywała i wszystko wskazywało, że to już koniec rywalizacji na niebie, jednak tuż przed godziną 18:00 deszcz przestał padać, a podmuchy wiatru nie były już tak silne, dzięki czemu odbyły się także ostatnie już w tej edycji loty.

Po 19 konkurencjach najlepszy okazał się Arkadiusz Iwański reprezentujący Włocławski Aeroklub. Drugie miejsce zajął Mateusz Rękas z Mościckiego Klubu Balonowego, trzeci został Kostiuškevičius Rimas, reprezentant litewskiego klubu Marijampoles Oreiviu.

W zawodach o zwycięstwo walczyło 31 drużyn z Polski, Słowacji, Litwy i Węgier. Po raz pierwszy swój zespół wystawili gospodarze imprezy - miasto Krosno. Pilotem balonu został wielokrotny mistrz Polski Witold Filus, który zmagania zakończył na 7 pozycji.  Drugą krośnieńską załogę - Cellfast - prowadził Kacper Pudło. Uplasował się na miejscu 24.

Impreza to także atrakcje. Wczoraj popołudniowym lotom balonami towarzyszyły koncerty. Dla setek zgromadzonych osób zagrali Organek, Aleksandra Kozubal, Grubson i XXANAXX.

Dziś na lotnisku w Krośnie ostatnia część wydarzenia. Od 11:00 ruszyła strefa warsztatowa: warsztat maszyn latających, a od 14:00 otworzona zostanie strefa VIVO dla najmłodszych. Zakończenie wydarzenia o godz. 18:00.

Balony nad Krosnem 2019

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj