"Męski Różaniec" w Przemyślu
Fot. M.Cynkar

Kilkuset mężczyzn zawiązało w Przemyślu  wspólnotę "Męski Różaniec" . Do działania zachęcił ich Dariusz Lasek, miejscowy radny i nauczyciel, który wcześniej zetknął się z taką inicjatywą w Warszawie.

Spodobało mu się , że mężczyźni przełamali stereotyp mówiący o tym, że różaniec został zdominowany przez kobiety i jakby wyszli z ukrycia, publicznie wyznając wiarę . Wykorzystując media społecznościowe zaprosił panów  do odmówienia różańca w Przemyślu. Ma on  być też odpowiedzią na orędzie fatimskie , w którym Matka Boża prosi o modlitwę różańcową.

  1. Wczesnym rankiem o godzinie 6.00 mężczyźni spotkali się w kościele OO Franciszkanów na mszy św. pod przewodnictwem biskupa Stanisława Jamrozka a po jej zakończeniu przeszli w procesji na plac przy Kościele Św. Trójcy , gdzie przed figurą Matki Bożej odmawiali różaniec. Później wyruszyli  pieszo do Kalwarii Pacławskiej, by także modlić się na różańcu. Za miesiąc postanowili spotkać się ponownie.
Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Matka Polka 04 Maj, 2019

    Ha ha tchórze, nieroby do roboty,ciemnoto ogłupiona przez kler i bimber! mamy XXI a naród coraz bardziej głupi ! biedna Polska cofnęła się do średniowiecza!

  • Observator 04 Maj, 2019

    W prawdziwych mężczyznach siła, odwaga, ratunek i pomoc. Niech żyje nam męski polski i podkarpacki stan

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj