Ryszard Zarudzki: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest stabilny finansowo
Źródło fot. pixabay.com

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich do roku 2020 jest stabilny finansowo - twierdzi wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki. Jednak jego zdaniem późniejszy kształt wspólnej polityki rolnej będzie zależeć od sytuacji w UE, bo Brexit i niepewne jeszcze wyniki wyborów we Francji mogą wpłynąć na finansowanie unijnego rolnictwa po 2020 roku.

Gość Radia Rzeszów uważa, że za wcześnie wydawać jednak opinie, bo trwają rozmowy na ten temat z Wielką Brytanią, a Francja ma za dużo do stracenia, by chciała wyjść ze wspólnoty.

W stolicy Podkarpacia spotkali się przedstawiciele agencji płatniczych państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii. Przez dwa dni rozmawiać będą o finansowaniu rolnictwa w ramach PROW 2014-2020. Wiceminister rolnictwa powiedział na naszej antenie, że trwają prace nad uproszczeniami pewnych mechanizmów wsparcia, dlatego ważne jest, by tej oceny dokonano wspólnie, bo to daje większą siłę negocjacyjną.

Wnioski z konferencji w Rzeszowie zostaną przedstawione ministrom rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii i Słowenii, którzy spotkają się w czerwcu, by omawiać sprawy zmian w dopłatach bezpośrednich oraz konkurencji w Unii Europejskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj