5 zarzutów wobec 40-latka z Dębicy. Grozi mu 15 lat za kratkami
fot. archiwum

Na dwa miesiące do aresztu trafił mieszkaniec Dębicy, któremu prokuratura przedstawiła pięć zarzutów. 40-letni Marcin P. usłyszał m.in. zarzut pobicia, wymuszenia rozbójniczego, nękania i gróźb wobec najbliższych oraz uporczywego unikania płacenia alimentów na swoją półtora roczną córkę.

Podejrzany miał grozić swojej matce pozbawieniem życia i w ten sposób zabrał jej 20 złotych, z kolei byłą konkubinę nękał telefonami, nachodził wbrew jej woli i wyzywał, również miał dusić czym spowodował obrażenia ciała. Ponadto groził nożem bratu i zranił go.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcin P. przyznał się jedynie do niealimentacji na rzecz małoletniej córki oraz do uderzenia brata metalowym prętem, a nie nożem. Zaprzeczył natomiast jakoby groził bratu i matce pozbawieniem życia oraz aby złapał za szyję swoją byłą konkubinę. Zaprzeczył także, aby dokonał wymuszenia rozbójniczego na swojej matce, gdyż pieniądze od niej po prostu pożyczył. Nie przyznał się również do nękania swojej konkubiny, gdyż jak wyjaśnił dobrowolnie wpuszczany był przez nią do mieszkania.

Ponieważ sprawca był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj