18-latek strzelał do 51-latka. Sprawa trafiła do sądu
fot. archiwum

Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mieszkańcowi Dębicy. Dawidowi K. zarzuca się napaść na małżeństwo spacerujące w pobliżu bloków przy ul. Robotniczej i ul. Sienkiewicza w Dębicy, oraz ostrzelanie ich z broni pneumatycznej, w wyniku czego 51-letni mężczyzna został raniony w rękę.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. Nastolatek ubliżał małżeństwu wulgaryzmami, a gdy mężczyzna przeciwstawił się temu, zaczął grozić małżeństwu pozbawieniem życia, wyjął pistolet i kilka razy strzelił. Wobec zdecydowanej postawy mężczyzny napastnik uciekł. Wrócił z dwoma kolegami i grozili pozbawieniem życia mieszkańcom powiatu dębickiego. 18-latek znów oddał strzały w kierunku mężczyzny, a jeden z kompanów próbował uderzyć go w twarz, jednakże pokrzywdzony uchylił się przed ciosem.

Policja zatrzymała 18-latka, który został rozpoznany przez pokrzywdzonych. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. W miejscu zamieszkania zabezpieczono pistolet pneumatyczny z magazynkiem i śrutami. Okazało się, że za wcześniejsze pobicie nadzór nad mim pełnił kurator. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj