Nowy Informator Seniora w Tarnobrzegu
fot. Wanda Piasek

 Uaktualnione dane teleadresowe oraz dodatkowe treści o charakterze edukacyjnym zawiera nowy Informator Seniora wydany przez Urząd Miasta Tarnobrzega. 

Bezpłatna broszura składa się z trzech części: Bezpieczeństwo, Aktywność i Zdrowie. Ostatni z tych rozdziałów został rozszerzony o adresy i numery telefonów do lekarskich poradni specjalistycznych. Seniorzy znajdą tam również kontakty do wszystkich placówek pomocowych na terenie miasta, obiektów kultury, spółdzielni mieszkaniowych, ZUS-u i najważniejszych urzędów. W kategorii Bezpieczeństwo oprócz telefonów alarmowych znajdują się też numery Telefonów Zaufania, do Punktu Interwencji Kryzysowej oraz nieodpłatnej pomocy prawnej.

 Informator Seniora został wydany w nakładzie 2,5 tysiąca egzemplarzy i od kilku dni jest rozprowadzany w przychodniach lekarskich, a także wszystkich placówkach skupiających seniorów. Osobom starszym, które z przyczyn zdrowotnych nie wychodzą z domów, służby miasta mają dostarczać Informatory poprzez pracowników socjalnych. 

Rzecznik tarnobrzeskiego Urzędu Miasta poinformował, że w pod koniec roku ukaże się też druga część Informatora dla seniorów. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj