Nie ma pieniędzy na salę gimnastyczną. Wójt R. Bzdyk na językach mieszkańców
Herb gminy Komańcza

Radni gminy Komańcza podjęli decyzję o wycofaniu się samorządu z dofinansowania do budowy sali gimnastycznej przy szkole w Rzepedzi. Decyzją oburzeni są mieszkańcy wsi, którzy przypominają o podpisanej wcześniej umowie z ministerstwem sportu, które miało przekazać 3,1 mln zł. Gmina zaś miała dołożyć w trzech ratach wkład własny w wysokości 2,9 mln zł. Rodzice uczniów nie wyobrażają już sobie funkcjonowania szkoły bez bardzo potrzebnej pełnowymiarowej sali.

Wójt gminy Roman Bzdyk mówi, że budowę sali gimnastycznej w Rzepedzi trzeba przełożyć i szukać wkładu własnego ze środków zewnętrznych. W tegorocznym budżecie gminy piniędzy na ten cel nie ma i nie będzie przez najbliższe dwa lata.

Mieszkańcy Rzepedzi chcą zbierać podpisy pod referendum o odwołanie wójta.

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

  • Paweł 30 Kwi, 2019

    A nie wspomne o mostach w Smolniku. Straż musi jeździć przez rzekę po brodzie

  • nie uda wam się to haha 30 Kwi, 2019

    Kurde a może zacznijcie zbierać podpisy o to aby utworzyć nową gminę w pow. sanockim? I wybierzecie sb na wójta Pana Bielawkę i wszyscy będą szczęśliwi... Bo nam nie przeszkadza Pan Bzdyk, wręcz przeciwnie, robi cos dla Gminy, i stara się aby wyjść z długów, które zaciągły poprzednie władze (np. Rozwinięcie turystyki na naszych terenach), a chociażby macie porządną drogę a popatrzcie na Wolę Michową...A więc co wy na to? GMINA RZEPEDŹ ??

  • Walter 30 Kwi, 2019

    To jest komunistyczne haslo nie ma nie ma i nie bedzie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj