Od internautów: Lasowiaczki najlepsze w Sędziszowie Młp.
fot. MGOK Baranów Sandomierski

Zespół obrzędowy z Baranowa Sandomierskiego zdobył pierwszą nagrodę w wojewódzkim konkursie „Ludowe Obrzędy i Zwyczaje” oraz wyróżnienie dla Zofii Wydro.

Zespół Obrzędowy Lasowiaczki po raz kolejny wziął udział w tym konkursie organizowanym 27 i 28 kwietnia przez wojewódzki Dom Kultury i MGOK w Sędziszowie Małopolskim. Członkinie grupy zaprezentowały gusła lasowiackie.

Widowisko zostało docenione przez komisję konkursową, która przyznała Lasowiaczkom pierwsze miejsce. Z kolei Zofia Wydro otrzymała wyróżnienie dla najlepszego aktora za rolę znachorki.

W konkursie wzięło udział 17 zespołów z całego Podkarpacia zrzeszających ponad trzystu artystów-amatorów w wieku od 6 do prawie 90 lat.

Występy oceniało jury, w którym zasiadali eksperci w dziedzinie etnografii, teatru i muzyki.

Wojewódzki Konkurs „Ludowe obrzędy i zwyczaje” to jedna z najstarszych imprez związanych z folklorem na terenie Polski. Organizowany jest od 1987 r.  Jego głównym celem jest ochrona i popularyzacja tradycyjnego folkloru, a w szczególności autentycznych obrzędów i zwyczajów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 15 Paź, 2019
  Prestiżowa nagroda dla naszych reportażystów
  Prestiżowa nagroda dla naszych reportażystów
   Dziennikarze Polskiego Radia Rzeszów  Agnieszka Lipska i Adam Głaczyński laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory". Jury przyznało  Srebrnego Melchiora w kategorii Premiera...
 • 15 Paź, 2019
  Most w Nagnajowie otwarty dla ciężkich pojazdów
  Most w Nagnajowie otwarty dla ciężkich pojazdów
  Przez most na Wiśle w Nagnajowie koło Tarnobrzega mogą już jeździć ciężkie pojazdy. Zakończył się remont tej przeprawy znajdującej się...
 • 15 Paź, 2019
  Wyszywanki karpackie - powracająca tradycja
  Wyszywanki karpackie - powracająca tradycja
  15 kolorowych zakładek do książek powstało podczas warsztatów prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy. Inicjatywa "Karpackie Wyszywanki" zrodziła się...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj