E. Łukacijewska o strajku nauczycieli
fot. ak

Decyzja o zawieszeniu strajku była dla nauczycieli bardzo trudna i świadczy o odpowiedzialności wobec między innymi tegorocznych maturzystów - powiedziała w naszym programie europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Zdaniem eurodeputowanej Platformy Obywatelskiej trzy tygodnie strajku nauczycieli to była walka nie tylko o podwyżki dla siebie, ale przede wszystkim o jakość polskiej szkoły.

Jak dodała Elżbieta Łukacijewska za pięć miesięcy społeczeństwo zobaczy w pełni konsekwencje reformy oświaty przeprowadzonej w ostatnich latach przez rząd PiS. Wtedy też możliwe jest odwieszenie strajku nauczycieli i szerokie poparcie dla ich postulatów nie tylko płacowych.

Zdaniem naszego gościa we wrześniu należy spodziewać się także strajków kolejnych grup zawodowych, bo w jej ocenie złych zjawisk i emocji jest w kraju coraz więcej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 29 Kwi, 2019

    Pani Łukacijewska zaprzecza jasnej rzeczywistości. Jest to typowa wtłaczana propaganda. Szkoda, że sama nie zdaje matury w tym roku bądź też jej dzieci. Bzdurą jest, że strajki mają poprawić jakość polskiej szkoły- raczej jej zdoł i przywileje europosła jednak pachną.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj