W Stalowej Woli dziś siódma już edycja akcji „Drzewko za makulaturę” organizowanej przez starostwo powiatowe.               

Tak jak co roku każde 5 kilogramów makulatury będzie można wymienić na  sadzonkę. Jedna osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie 5 drzewek lub krzewów.  W tym roku do wyboru są takie gatunki jak: głóg pospolity, dereń jadalny, borówka amerykańska, buk, świerk oraz jarząb pospolity.

 Akcja „Drzewko za makulaturę” rozpocznie się o godzinie 9, a wymiana makulatury na sadzonki potrwa aż do ich wyczerpania.

Odpady z papieru  będą zbierane w dwóch miejscach - na terenie  Rupieciarni przy ulicy 1-Sierpnia , a także w Zakładzie Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ulicy COP. W obu tych punktach będzie można odebrać specjalne kupony, które zostaną wymienione na sadzonki na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Specjalne stoisko informacyjno-edukacyjne przygotują tam leśnicy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 27 Kwi, 2019

    Potrzebna inicjatywa przynosząca konkretne efekty ekologiczne. W rejonie Przeworska i Leżajska prowadzone było zbieranie makulatury na rzecz budowy studni w Sudanie tak potrzebnych do dostępu wody jako źródła życia. Podobna akcja pod nazwą „Drzewko za Butelkę” organizowana jest od 2003 roku przez firmy chemiczne w Polsce realizujące Program „Odpowiedzialność i Troska”. Aktualnie trwają przygotowania do XVII już edycji tej Akcji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj