Będzie można porozmawiać i posłuchać o sztuce, a przede wszystkim o kobietach, które ją tworzą. Wieczorem w Rzeszowskim sztu kolejne spotkanie z cyklu „Dobry Wieczór”.

Najpierw odbędzie się projekcja dokumentu o współczesnych artystkach. Londyńska legenda Anna Calvi przełamuje granice między płciami, Laure Prouvost, przygotowuje się do weneckiego Biennale, a Letizia Battaglias, dokumentuje zbrodnie mafii sycylijskiej. Dokument przedstawia także wiele innych ciekawych osobowości. Początek o 19:00.

Po projekcji, odbędzie się wykład Agnieszki Hallmann na temat życiorysu oraz warsztatu polskich malarek: Olgi Boznańskiej, Anny Bohdanowicz - Bilińskiej oraz Tamary Łempickiej.

Agnieszka Hallmann to studentka malarstwa na Krakowskiej ASP, pasjonatka sztuki, o której pisze na swoim blogu. Współprowadzi rzeszowskie „Królestwo Bez Kresu”, w którym organizuje spotkania na temat poezji i sztuki.

Cykl „Dobry wieczór” to spotkania organizowane co drugi piątek przez Rzeszowski Inkubator Kultury – dział Estrady Rzeszowskiej. W miłej atmosferze można posłuchać ciekawych wykładów, opowieści o pasjach, a także m.in. zagrać w planszówki czy obejrzeć interesujące filmy. Wszystkie wydarzenia mają na celu pobudzenie do dyskusji oraz integrację lokalnej społeczności.

Podczas spotkania będzie można - za dowolną kwotę - kupić ciepłą herbatę oraz kawę. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia ze sobą swoich kubków, zgodnie z ideą less waste.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja na Fecebook'u - https://www.facebook.com/events/2289285998012817/

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj