Dodatkowe pieniądze dla szpitali
Fot. NFZ

O 31 mln zł zwiększone zostały na Podkarpaciu nakłady na lecznictwo szpitalne. Zwiększono gównie finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach powiatowych sieciowych w zakresie chirurgii ogólnej i chorób wewnętrznych -  poinformował Robert Bugaj dyr NFZ w Rzeszowie. Zmiana będzie obowiązywać od początku 2019 roku, dyrektorzy szpitali jeszcze w kwietniu powinni otrzymać wyrównanie za 4 miesiące.

Dyrektor Bugaj powiedział też , że od 1 kwietnia nielimitowane będą operacje zaćmy oraz diagnostyka rezonansem i tomografem, co ma skrócić kolejki na te zabiegi. Będą na to środki - zapewnił dyr NFZ w Rzeszowie. Poinformował, że jest procedowana zmiana o przekazanie na ten cel 220 mln zł w skali kraju. 

W tym roku NFZ był dofinansowany przez ministerstwo 2 razy , 28 lutego otrzymał 35 mln zł, miesiąc później nastąpiła kolejna zmiana planu finansowego i Fundusz zasilono kwotą blisko 39,5 mln zł. Pieniądze przeznaczono głownie na lecznictwo szpitalne. Z tych środków mogą być też uregulowane żądania płacowe tych grup medycznych, które nie otrzymały żadnych podwyżek .

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj