Ilu nauczycieli nadal strajkuje? Kuratorium zbiera dane
fot. Archiwum

Podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fondakowski jest dobrej myśli, jeśli chodzi o przeprowadzenie majowych matur. W rozmowie z nami wyraził nadzieję, że klasyfikacja uczniów, która jest warunkiem przystąpienia do matury, odbędzie się, mimo strajku nauczycieli, we wszystkich szkołach. "Co prawda, na 294 placówki, protest odbywa się w 126, a rady pedagogiczne klasyfikacyjne zebrały się do tej pory jedynie w 24, ale na ich zwołanie pozostały jeszcze dwa dni" - powiedział kurator. 

Z kolei prezes podkarpackiego okręgu ZNP Stanisław Kłak podkreślił, że udział w strajku jest dobrowolny, co oznacza, że udział w klasyfikacji uczniów klas maturalnych jest decyzją każdego nauczyciela. Dodał też, że Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy, jaki zaapelował wczoraj o dopuszczenie uczniów do matur, jest tworem nieprawnym, który nie ma podstawy prawnej funkcjonowania.

Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy skupia protestujących nauczycieli, niezrzeszonych w związkach zawodowych. 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 24 Kwi, 2019

    M. Broniarz nie chce oferty rzadu. Powinnien podac sie do dymisji. A nauczyciele powinni byc przemuszeni wrocic do pracy tak jest w krajach demokratycznych. Polska jest domokratyczna.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj