"Dzisiaj jest święto wiary, święto narodzin wiary" - powiedział podczas homilii podczas mszy rezurekcyjnej w rzeszowskiej katedrze biskup Jan Wątroba. Ordynariusz rzeszowski mówił, że w Ewangelii próżno szukać opisów Zmartwychwstania Chrystusa. Jak dodał, największe wydarzenie w dziejach ludzkości działo się dyskretnie.

- Zmartwychwstanie, choć jest tryumfem Chrystusa, jest takie dyskretne. Zero tryumfalizmu. Bóg zwycięża, ale czyni to w swoim stylu - pokornie, bez bicia w bębny, całkiem dyskretnie. Tak nas Bóg zbawia, tak kocha, tak zwycięża - mówił bp Jan Wątroba.

Biskup rzeszowski przekonywał, że świętując Wielkanoc powinniśmy korzystać ze wskazówek świętego Pawła, który radził, by zasypywać podziały.

- W ostatnim czasie do różnych podziałów doszedł jeszcze jeden tak bolesny - w środowisku szkolnym. Przez te szkolne protesty pojawił się nowy front tych podziałów. Kto je teraz zasypie, kto pojedna, kto zabalsamuje rany - pytał hierarcha. Zdaniem bpa Jana Wątroby ukojenie przynosi Zmartwychwstały Chrystus.

Wielkanoc to najważniejsze święto katolików. Zakończył się też czas wstrzymywania się od hucznych zabaw. Kolejne pięćdziesiąt dni w Kościele to czas wielkanocnej radości.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj