Jasionka walczy o nowe połączenia
Fot. Archiwum

Po raz pierwszy Podkarpacie, Rzeszów oraz Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka prezentuje się na targach Routes Europe w Belfaście w Irlandii Północnej. To najważniejsze wydarzenie w sektorze rozwoju nowych połączeń lotniczych potrwa od dziś do wtorku. Spotkają się tu przedstawiciele czołowych europejskich linii lotniczych, lotnisk, a także touroperatorzy i organizacje promujące turystykę.

- To wielka szansa dla nas - podkreślił przed wyjazdem do Belfastu prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka Michał Tabisz. Wspólna prezentacja walorów Podkarpacia i jego stolicy ma zachęcić przewoźników do otwarcia nowych połączeń z podrzeszowskiego lotniska. Większa liczba połączeń z Rzeszowa korzystnie wpłynie na rozwój gospodarczy miasta.

Na 12 edycji Routes Europe w Belfaście spodziewanych jest ponad 1200 specjalistów zajmujących się rozwojem usług lotniczych. Spośród wszystkich regionalnych portów lotniczych w Polsce swoje stoiska będą miały tylko Rzeszów i Kraków.

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy, Londynu i Monachium, Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands oraz w sezonie letnim na Korfu.

Od końca października 2017 roku Ryanair rozpocznie loty z Rzeszowa do Glasgow. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj