Od tego roku nieodpłatna pomoc prawna jest skierowana większej grupy osób - przypomniał wizytujący na Podkarpaciu wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł. Zniesiono bowiem ograniczenia wiekowe i z nieodpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każda osoba, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Zainteresowany musi jedynie napisać oświadczenie, którym to potwierdzi. Nie trzeba tego dokumentować PiT-em czy innym dokumentnym poświadczającym dochody. Przekłada się to na coraz większą liczbę osób korzystających z takiej pomocy.

Osoby, które trafiają do tych punktów, przychodzą z różnymi problemami - od spraw z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych przez sprawy rodzinne, przemoc po pomoc konsumencką.

Porad prawnych udzielają prawnicy i radcowie prawni. Na  Podkarpaciu działa 83 punkty, w których jest udzielana nieodpłatna pomoc prawna. Ich pełny wykaz znajduje się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Lokalne punkty można znaleźć na stronach samorządowych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj