M. Rauch: Tegoroczne matury nie są zagrożone
fot. Archiwum

Podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za sprawne przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty wyraziła na konferencji prasowej w Rzeszowie podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Według niej, sytuacja strajku postawiła wielu nauczycieli przed trudnym dylematem, co wybrać: udział w proteście, czy w komisjach nadzorujących egzaminy. Jak stwierdziła Małgorzata Rauch, wielu nauczycieli wykazało się profesjonalizmem i wysokim poziomem etyki zawodowej, nie przyłączając się do strajku lub zawieszając w nim udział na czas egzaminów. Podkreśliła, że do Kuratorium Oświaty dochodzą sygnały o wrogości wobec pedagogów, którzy nie biorą udział w strajku. Podkarpacki kurator oświaty poinformowała, że w naszym regionie skala protestu nieznacznie spada, dzisiaj dotyczy on około 29 procent szkół i przedszkoli.

Małgorzata Rauch wypowiedziała się też na temat zbliżających się egzaminów maturalnych. Jej zdaniem, matury nie są zagrożone, ponieważ w większości powiatów Podkarpacia odbyły się już posiedzenia rad klasyfikacyjnych lub są zapowiedziane. Takich powiatów jest 18 na 25. Strajk w nich albo się nie odbywa, albo został zawieszony. To właśnie po zatwierdzeniu ocen na radzie klasyfikacyjnej, uczniowie mogą zostać dopuszczeni do egzaminów maturalnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter Walter 18 Kwi, 2019

    Super milo to slyszec.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj