Na 6 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Przemyślu Emila S. i Ukraińca Tarasa M. w sprawie fikcyjnego eksportu papierosów na Ukrainę. Pomagali im - Beata K. – pracownica byłej agencji celnej w Leżajsku, oraz Jerzy H. były funkcjonariusz służby celnej – Oddziału Celnego w Leżajsku, którzy otrzymali wyroki w zawieszeniu. 

Oskarżeni byli m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa karano-skarbowe a Jerzy H. o przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Wszyscy mają zapłacić wysokie kary grzywny i pokryć koszty sądowe. Ponadto sąd zasądził od Emila S i Tarasa M. przepadek przedmiotów w kwocie ponad 5 mln zł. 

Jak poinformował prokurator Rafał Teluk z Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zamiast papierosów na Ukrainę wyjeżdżały transporty cegieł. Po stronie polskiej przedstawiane były dokumenty na wywóz papierosów, a po ukraińskiej na wwóz cegieł i innych materiałów budowlanych. Takich transportów wyprodukowanych we Włoszech papierosów z przeznaczeniem na rynek poza unijny było co najmniej kilkanaście. Przestępcy narazili skarb państwa na uszczuplenie należności podatkowych i celnych na ponad sto milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj