Pierwsze miejsce dla aktorów z I LO w Rzeszowie
fot. archiwum

Znamy wyniki 20. Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych. Wczoraj na scenie Teatru Maska swoje spektakle zaprezentowało dziesięć grup teatralnych z podkarpackich szkół średnich. Przyjechali między innymi uczniowie z Dynowa, Przemyśla, Krosna, Leżajska i Mielca.

Przygotowali przedstawienia w językach obcych - angielskim, francuskim i niemieckim.

Zdaniem jury, najlepszy spektakl to "Under The Eyelids" w wykonaniu uczniów z I LO w Rzeszowie. Akcja spektaklu dzieje się w hotelu, a widz poznaje sny mieszkających tam gości. Jak podkreśliło jury - to sztuka bardzo emocjonalna i działająca na wyobraźnię.

Drugie miejsce ex aequo zajął spektakl "Wir, Kinder" zaprezentowany przez grupę teatralną z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie oraz "Tech Support" w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Pierwszy mówi o problemie narkotykowym wśród młodzieży, drugi zaś jest historią sześćdziesięcioletniego Henrego, który musi zmierzyć się z obsługą sprzętu komputerowego.

Na trzecim miejscu znalazł się spektakl "The Sea Of Milk" przygotowany przez II LO w Krośnie, spektakl taneczny mówiący o problemie ślepoty w kontekście problemów ogólnoludzkich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj