Trwa jubileuszowy 20 Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych
fot. J.Piekło

Na scenie Teatru Maska w Rzeszowie zaprezentuje się dziesięć grup teatralnych z podkarpackich szkół średnich. Przyjechali między innymi uczniowie z Dynowa, Przemyśla, Krosna, Leżajska i Mielca.

Przygotowali spektakle w językach obcych - angielskim, francuskim i niemieckim. W tym roku młodzież sięgnęła po trudne tematy takie jak samotność, uzależnienie i nierówność społeczna.

Zdaniem Martyny Kłyż - uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie - o takich tematach należy rozmawiać, gdyż dotyczą ich rówieśników, a spektakle teatralne są doskonałą formą do rozpoczęcia dyskusji.

Aneta Pastuszak - nauczycielka z 1 Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie i organizatorka wydarzenia - wyjaśnia, że idea festiwalu, to nie tylko zaprezentowanie umiejętności językowych młodzieży, ale też integracja i dobre zabawa.

Młodzież i nauczyciele wspólnie przygotowywali spektakle od kilku miesięcy, a Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych jest zwieńczeniem ich pracy.

Festiwal jest również okazją do nagrodzenia najlepszych spektakli i aktorów.

Zgłoszone przedstawienia ocenia profesjonalne jury pod kątem posługiwania się językiem obcym i walorów artystycznych.

Listę laureatów poznamy jutro.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Lut, 2020
  Sanepid o koronawirusie
  Sanepid o koronawirusie
  Podkarpacki Sanepid poinformował, że od 24 stycznia obejmował nadzorem epidemiologicznym 28 osób, które powróciły w ostatnim czasie z Chin lub które...
 • 18 Lut, 2020
  Konsultacje w powiecie po myśli miasta Krosna
  Konsultacje w powiecie po myśli miasta Krosna
  Większość mieszkańców powiatu krośnieńskiego którzy wzięli udział w konsultacjach dotyczących powiększenia Krosna wypowiedziała się pozytywnie w tej kwestii. Chodzi o ...
 • 18 Lut, 2020
  Dla zabawy niszczyli znaki drogowe. Grozi im 5 lat więzienia
  Dla zabawy niszczyli znaki drogowe. Grozi im 5 lat więzienia
  Nietypową zabawę wymyślili sobie dwaj młodzi ludzie mieszkańcy gminy Leżajsk. W miejscowości Chałupki Dębniańskie 19 i 20-latek zniszczyli lub uszkodzili...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj