Marek Kuchciński na Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej
fot. archiwum

Ponad 4,5 tys. osób wzięło udział w 26. Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Dukli. To młodzi ludzie z Polski, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Kończącą Spotkanie mszę św. celebrował i homilię wygłosił nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

W nabożeństwie wziął również udział marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który powiedział do uczestników, m.in. że w życiu powinni przywoływać słowa Jana Pawła II: "Nie pozwólcie, aby czas, który daje wam Pan minął tak jakby wszystko było przypadkiem".

Według Kuchcińskiego, "wszystkie decyzje podejmowane w rządzie, władzach samorządowych, czy w parlamencie muszą, powinny być przemyślane pod kątem skutków jakie mogą spowodować".

"Jeśli mówimy o programie 500 plus, to myślimy o wsparciu dla rodzin, dla ludzi młodych, aby polepszyć ich życie. Jeśli obniżymy podatki, np. CIT od firm, to po to, aby ułatwić przedsiębiorcom tworzenie miejsc pracy - wyliczał marek Kuchciński. Jego zdaniem, "wszystko musi być przemyślane" i "nastawione na człowieka".

Tegoroczne Spotkanie Młodych zakończyło się obrzędem poświęcenia palm na rynku w Dukli. Potem procesja palmowa przeszła na stadion sportowy, gdzie odprawiono mszę św.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Sty, 2020
  Strzelał do księży. Policja prowadzi postępowanie
  Strzelał do księży. Policja prowadzi postępowanie
  Rzeszowska policja otrzymała zawiadomienie o tym, że ktoś strzelał do księży, którzy z ministrantami chodzili po kolędzie. Do zdarzenia doszło...
 • 19 Sty, 2020
  Śmiertelne potrącenie pieszego w Gorzycach
  Śmiertelne potrącenie pieszego w Gorzycach
  Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu śmiertelnego wypadku w Gorzycach w powiecie jasielskim. Droga wojewódzka nr 992 z Jasła...
 • 18 Sty, 2020
  Wigilia "Święta Jordanu"
  Wigilia "Święta Jordanu"
  Wigilię Święta Chrztu i Objawienia Pańskiego popularnie zwanego „świętem Jordanu” obchodzą dzisiaj wierni cerkwi wschodniej. W tym dniu chrześcijanie wschodni...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj