Spływ kajakowy na Wisłoku
Fot. Renata Machnik

Niemal 23 km liczy nowy szlak wodny na Wisłoku. Rozpoczyna się we wsi Wojkówka w gminie Wojaszówka, płynie przez gminę Frysztak i dochodzi do Markuszowej w gminie Wiśniowa. Wisłok to piękna rzeka, dlatego trzeba ją było wykorzystać pod potrzeby miłośników sportów wodnych i podziwiania przyrody z jedno czy dwuosobowego kajaka - mówią samorządowcy i członkowie Fundacji Tołhaj, współorganizatorzy spotkania miłośników Wisłoka.

W szóstym już spływie, połączonym z otwarciem szlaku uczestniczy niemal dwieście osób. Najmłodszy ma cztery lata. Nikogo nie przestraszyła pogoda w sobotę, gdy kajakarze mieli do pokonania pierwszy jedenastokilometrowy odcinek.

Dzisiaj wyruszyli z Frysztaka i koło południa dopłyną do mety w Markuszowej. Na odcinku tym mają być organizowane cykliczne imprezy kajakarskie, można też płynąć indywidualnie, dzięki oznakowaniu szlaku i przygotowanym przystaniom.

Trzeba jednak zachować wszystkie wymagane środki bezpieczeństwie na wodzie, bo Wisłok zaliczany jest do rzek górskich i szybko zmienia się w nim stan wody.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Marek Armata 24 Kwi, 2017

    Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział wspaniałą atmosferę i wspólną przygodę w Dolinie Wisłoka. Turystyka to najbardziej zespołowa gra na świecie, a otwarcie szlaku kajakowego jest tego przykładem. Już w najbliższych dniach rusza pierwsza wypożyczalnia kajaków :-) więc zapraszamy do gmin Frysztak, Wiśniowa i Wojaszówka na spływy kajakowe i nie tylko. Podziękowania dla Radia Rzeszów i pozdrowienia dla słuchaczy. Marek Armata

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj