Nauczyciele z placówek Samorządu Województwa zawiesili strajk
fot. archiwum

W szkołach i placówkach prowadzonych przez Samorząd Województwa Podkarpackiego zajęcia odbywają się zgodnie z planem. W części placówek, które 8 kwietnia rozpoczęły strajk, został on zawieszony:

W Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle – strajk został zawieszony już w pierwszym dniu jego trwania. Wczoraj wznowiono zajęcia w takiej samej placówce w Rzeszowie, oraz w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Dziś do zajęć wrócili nauczyciele przemyskiego Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Wciąż strajkuje po dwie osoby z takich Centrów w Łańcucie i Stalowej Woli.

Nauczyciele z pozostałych jednostek podległych Samorządowi Województwa nie przystąpili do strajku. 56 z nich wyraziło gotowość wzięcia udziału w egzaminach gimnazjalnych i ósmoklasisty - połowa z nich pochodzi z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Woj. nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Ogółem Samorząd Województwa Podkarpackiego prowadzi 14 placówek: 7 MSCKZiU, 4 biblioteki wraz z filiami, 2 Zespoły Szkół Specjalnych - w Rzeszowie i Rymanowie Zdroju oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie wraz z oddziałami w Przemyślu, Krośnie i Tarnobrzegu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj