Egzaminy gimnazjalne bez problemów, jutro ma być tak samo
Fot. Małgorzata Iwanicka

100% szkół przygotowanych jest do przeprowadzenia drugiego dnia egzaminu gimnazjalnego na Podkarpaciu. Pierwszy dzień egzaminu w regionie odbył się bez żadnych zakłóceń i we wszystkich placówkach, mimo trwającego strajku nauczycieli. Podsumowało kuratorium oświaty.

O godzinie 9:00 ponad 20 tysięcy uczniów rozpoczęło go od napisania testu z historii i wiedzy o społeczeństwie, potem z języka polskiego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Rzeszowie ocenili test humanistyczny jako niezbyt trudny, choć część osób miało problem z napisaniem rozprawki. Jej temat dotyczył obrony własnych przekonań, a trzeba ją było uzasadnić na podstawie wybranych lektur.

Jutro ostatni rocznik gimnazjalistów napisze część przyrodniczo-matematyczną. W piątek odbędą się egzaminy językowe. Właśnie na trzeci dzień, dyrektorzy nie maja jeszcze skompletowanych zespołów nadzorujących egzaminy.

W szkołach potrzeba wtedy więcej komisji, gdyż uczniowie w czasie egzaminu muszą mieć zapewniony komfort np. przy odsłuchaniu tekstu. Od wczoraj dwukrotnie wzrosła liczba osób z przygotowaniem pedagogicznym, które zarejestrowały się w bazie kuratorium i są chętne do pracy w zespołach nadzorujących egzaminy. Teraz jest to ponad 500 osób.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj