Gimnazjaliści po pierwszych egzaminach
fot. pixabay.com

Ponad 20 tys. gimnazjalistów z Podkarpacia, podobnie jak ich koledzy w całej Polsce rozpoczęło egzaminy końcowe.

Według dotychczasowych informacji przebiegły one bez problemu, mimo trwającego strajku nauczycieli. Składy komisji egzaminacyjnych musiały być uzupełniane. Włączono do nich dyrektorów szkół i nauczycieli innych placówek, a w Przemyślu nawet zaangażowano kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego.

Trwa tam jeszcze uzupełnianie skaldów na egzamin z języka obcego w piątek. Problemy dotyczą Szkoły Podstawowej nr. 5 oraz Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.

Strajk nauczycieli w Przemyślu odbywa się w 28 placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto. W czterech placówkach zajęcia nie zostały zakłócone strajkiem. Dziś do szkół przyszło 165 dzieci. Zapewniono im opiekę i wyżywienie.

Podsumowanie z Przemyśla - relacja Marka Cynkara

W niecodziennych warunkach odbył się również dzisiejszy egzamin gimnazjalny w Tarnobrzegu gdzie strajkują nauczyciele z 22 szkół i placówek oświatowych. Relacja Wandy Piasek:

Podsumowanie z Tarnobrzega - relacja Wandy Piasek

Renata Machnik sprawdzała jak przebiegały egzaminy w Krośnie i Jaśle

Podsumowanie z Krosna i Jasła - relacja Renaty Machnik

Gimnazjaliści zdawali dziś egzamin z wiedzy humanistycznej - najpierw zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, potem z języka polskiego. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj