Do Sądu Okręgowego w Przemyślu trafił akt oskarżenia przeciwko gangowi przemytników papierosów, z którym współpracowali celnicy z Medyki i Korczowej. W sprawę zamieszanych było 36 osób, w tym 19 Ukraińców i 12 byłych funkcjonariuszy Służby Celnej. Zarzuca im się m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, korupcję, oraz przemyt około miliona paczek papierosów. Proceder kwitł od października 2011 do czerwca 2014 roku.

Jak poinformował naczelnik Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Rzeszowie Rafał Teluk, oskarżeni celnicy, którzy mieli strzec polskiej granicy, w zamian za pieniądze ułatwiali przemyt. Utworzyli swoistą spółdzielnię i przekazywali sobie informację kiedy będzie przewożona kontrabanda i jakimi samochodami. Gang miał dokonać ponad stu przemytów, różnymi autami ze specjalnymi skrytkami konstrukcyjnymi. Skarb Państwa stracił na tym  prawie 17 milionów złotych. 

Za przestępstwa korupcyjne oskarżonym funkcjonariuszom grozi kara do 10 lat więzienia, zaś za przemyt wyrobów akcyzowych - do lat 5.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj