Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Mielcu, Jaśle i Rzeszowie
fot. Archiwum

Obchody 9 rocznicy katastrofy smoleńskiej w Mielcu rozpocznie msza święta w intencji ofiar katastrofy w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 11:00. Następnie uroczystości przeniosą się na Cmentarz Komunalny – przed grób Leszka Deptuły oraz Pomnik Sybiraków, gdzie nastąpi złożenie wiązanek.

Leszek Deptuła był lekarzem weterynarii, marszałkiem województwa podkarpackiego, także posłem na Sejm z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zginął w katastrofie tupolewa 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w drodze na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.  Współorganizatorem mieleckich uroczystości jest I Liceum Ogólnokształcące - szkoła którą ukończył Leszek Deptuła.

Z kolei od modlitwy na grobie senatora Stanisława Zająca w Jaśle o godzinie 8:30 rozpoczynają się podkarpackie obchody 9 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Potem nastąpi przejazd pod pod pomnik "Golgota Wschodu", gdzie po 9 przy tablicach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej złożone zostaną kwiaty i zapalne znicze. O godzinie 18 w jasielskiej Farze odprawiona zostanie msza święta w intencji śp. senatora Stanisława Zająca. 

W Rzeszowie uroczystość upamiętniająca 9. rocznicę katastrofy w Smoleńsku odbędzie się przed pomnikiem poświęconym ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. 
W trakcie uroczystości żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich wystawią wojskową asystę honorową. Dla upamiętnienia ofiar katastrofy składane będą wieńce, zapalone zostaną znicze, oddana zostanie także salwa honorowa. Początek o godzinie 11.00.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj