Problemy osób z autyzmem nie są nam obojętne
fot. mm

Zwracamy uwagę na problemy ludzi z autyzmem. Naszą rozgłośnie odwiedziły dziś członkinie Solis Radius - Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych i Autystycznych.

Jak powiedziała nam, prezes stowarzyszenia, Agata Pieniążek - wiedza społeczeństwa na temat autyzmu z roku na rok rośnie, jednak wciąż jest zbyt mała.

Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym, nie jest chorobą, którą można wyleczyć. Objawami autyzmu są m.in. zaburzenia mowy u dziecka, brak kontaktu wzrokowego z rodzicami czy skupianie uwagi na przedmiotach zamiast na opiekunach.

Nie ma dokładnych danych ile osób autystycznych mieszka na Podkarpaciu. Szacuje się, że w Polsce na każde 300 urodzonych dzieci jedno ma autyzm, w Europie żyje 5 milionów osób z autyzmem. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada zawsze 2 kwietnia, a został ustanowiony w 2007 roku przez ONZ.

Więcej o zaburzeniu będzie można dowiedzieć się jutro (10 kwietnia) podczas wykładu "Autyzm Fakty i Mity". Wykład rozpocznie się w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym o godz. 12:30. Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj