Drugi dzień strajku nauczycieli
fot. archiwum

W południe, na konferencji prasowej, podkarpackie kuratorium oświaty poinformuje o przebiegu jutrzejszego egzaminu gimnazjalnego. W warunkach nauczycielskiego strajku dyrektorzy szkół kompletują składy komisji egzaminacyjnych. Jeszcze nie wiadomo, w ilu szkołach takie komisje powstaną i egzamin się odbędzie.

Na Podkarpaciu zasięg nauczycielskiego protestu jest mniejszy niż w takich województwach jak dolnośląskie, wielkopolskie, pomorskie, czy kujawsko - pomorskiego, gdzie strajkuje około 90% nauczycieli. W naszym województwie wczoraj strajkowało ponad 54% placówek według ZNP, a 36% według kuratorium.

Według Stanisława Kłaka szefa Związku na Podkarpaciu w drugim dniu protestu nie powinno być zasadniczych zmian w jego zasięgu. Do protestu mogą dodatkowo dołączyć pracownicy 15 placówek szkolno - przedszkolnych, w których nie było referendum strajkowego, a w których za zgodą podkarpackiego ZNP powołano komitety strajkowe. Stanisław Kłak informuje też, że wielu nauczycieli z placówek gdzie nie ma strajku przebywa na L4.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj