Popierają protest nauczycieli
fot. mm

Rodzice, uczniowie oraz sami nauczyciele uczestniczyli w Rzeszowie w pikiecie popierającej strajk w oświacie. Manifestacja na ulicy 3 Maja, obok I Liceum Ogólnokształcącego trwała trzy godziny. Jej uczestnicy mówili nam, że nauczyciele słusznie domagają się wyższych pensji. Zdarzały się też osoby, które choć przyszły na pikietę uważają, że propozycje rządu są do przyjęcia.

Według danych Związku Nauczycielstwa Polskiego w strajku na Podkarpaciu uczestniczy prawie 58 procent nauczycieli z 54,4 procent Zespołów Szkół. Zdaniem prezesa podkarpackiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego -  Kuratorium Oświaty w Rzeszowie prawie trzykrotnie zaniżyło dane dotyczące strajku podając, że objął  21 procent placówek oświatowych. Stanisław Kłak podał nam, że nie szkoły powinno się liczyć a pracodawców, którymi są Zespoły szkół, skupiające np po trzy placówki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 09 Kwi, 2019

    Jeśli Ci pokazani na foto popierają strajk, to nich wspólnie z prezesami ZNP pokryją straty w pracy i płacy poniesione przez większość rodziców opuszczonych dzieci i młodzieży.

  • Walter 09 Kwi, 2019

    Ciekawy jestem ile Broniarz placi rodzica i ucznia zeby protestowali.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj