W większości placówek oświatowych w regionie nauczyciele podjęli bezterminowy strajk.

Według wstępnych obliczeń w Rzeszowie protest objął 69 z 88 szkół i przedszkoli. W Przemyślu strajkują nauczyciele ze wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz 9 przedszkoli. Protestu nie ma w 4 przedszkolach.

Strajk nauczycieli w Krośnie przybiera na sile. O ile rano w 21 placówkach w proteście uczestniczyło 520 pracowników oświaty, to teraz liczba ich wzrosła. Jak podaje prezes oddziału ZNP Krosno o godz. 14:00 do strajku przystąpiło kolejnych 160 nauczycieli i pracowników oświaty.

Procentowo w strajku bierze udział w różnych placówkach od 45 do 89 procent zatrudnionych nauczycieli. Protestują zarówno członkowie ZNP, Solidarności oświatowej jak i pracownicy niezrzeszeni.

W Tarnobrzegu nie pracują dziś nauczyciele z 21 miejskich szkół i przedszkoli oraz pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W Stalowej Woli do strajku przystąpiło 11 placówek. To szkoły podstawowe, zespoły szkół, jedno przedszkole oraz liceum imienia Komisji Edukacji Narodowej, Centrum Edukacji Narodowej i Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

W Sanoku strajkuje 18 na 19 szkół miejskich i powiatowych. 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Maxi 09 Kwi, 2019

    Jest takie przysłowie PAN BÓG PRZEBACZY , LUDZIE ZAPOMNĄ ALE NATURA SIĘ ZEMŚCI . Już niedługo przekonają się o tym w tych szkołach gdzie uczniowie zostali potraktowani jak przedmioty rozgrywki politycznej ! Niedługo!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj