Stanisław Kłak z ZNP o strajku nauczycieli
Fot. Archiwum

Nauczyciele z ponad 66 procent placówek oświatowych Podkarpacia  w poniedziałek mogą rozpocząć strajk.Tak wynika z referendum  przeprowadzonego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Prezes podkarpackiego okręgu ZNP Stanisław Kłak zaznaczył jednak, że deklaracja udziału w proteście nie jest jednoznaczna z udziałem w nim. Dopiero   8 kwietnia okaże się, ilu pedagogów przystąpi do akcji strajkowej. Udział w strajku jest dobrowolny, a dyrektorzy szkół nie mają prawa wcześniej domagać się listy uczestników. 

Np w gminie Gorzyce strajk może dotyczyć 100 procent szkół, w Rzeszowie - 70 procent, w powiecie lubaczowskim - 90 procent, niemal 90 procent w Przemyślu i blisko 100 procent w Przeworsku.

Stanisław Kłak dodał, że  zna przypadki  zastraszania nauczycieli, są naciski, żeby  nie strajkowali.

Prezes podkarpackiego Związku Nauczycielstwa Polskiego ma nadzieję, że  negocjacje z rządem, które mają być wznowione w piątek,  zakończą się porozumieniem w kwestii podwyżki płac.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 05 Kwi, 2019

    Kiedy Ci ludzie pracują i czy uczciwie pracowali? Skierować ich do pracy w przemyśle. Po wypowiedziach ma się wrażenie, że to poprzednia epoka i oni rządzą POlską.

  • Walter 04 Kwi, 2019

    To nie jest fair uzywac uczniow. M. Broniarz ty masz kapuste w swojej lepinie. Idz na emeryture.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj